czwartek, 14 czerwca 2012

HISZPANIA - IRLANDIA 4-0

Reprezentacja Hiszpanii pokonała Irlandię 4:0 (1:0) w drugim meczu drugiej serii gier grupy B. Dwie bramki w tym spotkaniu zdobył Fernando Torres, który w wyjściowej jedenastce, w stosunku do spotkania z Włochami, zmienił Cesca Fabregasa.

W drugim czwartkowym meczu grupy C Hiszpania nie dała szans Irlandii i pewnie wygrała 4:0 i awansowała na pozycję lidera.

Mistrzowie świata i Europy całkowicie zdominowali walecznych Wyspiarzy. Podopieczni Giovanniego Trapattoniego byli bezradni przy wymieniających setki podań Hiszpanach. Obrońcy tytułu bardzo szybko rozpoczęli demontaż irlandzkiej obrony. W 4. minucie Fernando Torres dopadł w polu karnym do bezpańskiej piłki i huknął pod poprzeczkę.

Na kolejne trafienie czekaliśmy do drugiej połowy. W 49. minucie David Silva zabawił się w "szesnastce" z obrońcami i uderzeniem przy słupku pokonał Shaya Givena. Na 20 minut przed zakończeniem meczu sam na sam z Givenem po podaniu Silvy znalazł się Torres i zdobył swojego drugiego gola w meczu.

To było dla Hiszpanów za mało. W 83. minucie wykonywali oni rzut rożny. Piłkę dostał Cesc Fabregas, przyjęciem zwiódł defensora i ostrego kąta strzelił nie do obrony.