piątek, 22 czerwca 2012

CZECHY - PORTUGALIA 0-1

Pogromcy reprezentacji Polski, drużyna Czech uległa Portugalii 0:1 w meczu ćwierćfinałowym EURO 2012

Mecz od ataków zaczęli Czesi. Już w 2 minucie Veloso musiał wybijać piłkę na rzut rożny po akcji Plasila. Dziesięć minut później strzał na bramkę rywali oddali Portugalczycy. Petr Cech pewnie złapał piłkę po strzale Moutinho.W 19 minucie Czesi byli bliscy zdobycia prowadzenia. Darida płasko dośrodkowywał z prawej strony i niewiele brakowało, by piłki sięgnął atakujący wślizgiem Milan Baros.

Siedem minut później Cristiano Ronaldo wyszedł sam na sam z Cechem i oddał mocny strzał, świetnie obroniony przez bramkarza Chelsea. Gol z tej akcji nie zostałby jednak uznany, Howard Webb uznał, że Portugalczyk wcześniej faulował.Ronaldo ponownie dał o sobie znać w 34 minucie. Gwiazdor Realu strzelał przewrotką, ale jego uderzenie było tyle efektowne co niecelne. Kilka minut przed końcem pierwszej połowy boisko na noszach opuścił Helder Postiga, zmienił go Hugo Almeida.

Najlepsza sytuacja w pierwszej połowie miała miejsce już w doliczonym czasie gry. Cristiano Ronaldo świetnie przyjął piłkę na siódmym metrze, zwiódł obrońców i uderzył na bramkę Cecha. Piłka trafiła w słupek.Pięć minut po zmianie stron Webb podyktował rzut wolny dla reprezentacji Portugalii. Cristiano Ronaldo po raz drugi w czwartkowym meczu trafił w słupek bramki Cecha.

W 59 minucie Almeida posłał piłkę do czeskiej bramki. Tyle, że w momencie dośrodkowania Naniego jego partner z drużyny znajdował się na pozycji spalonej. W odpowiedzi kapitalny rajd lewą stroną boiska przeprowadził Pilar. Czech wpadł w pole karne, niebezpieczeństwo zażegnał Pepe. W 64 minucie groźnie z dystansu uderzał Moutinho, dobrą paradą popisał się Petr Cech.

Piłkarze Paulo Bento stwarzali sobie kolejne okazje do zdobycia bramki. Tyle, że wyraźnie brakowało im skuteczności. W 73 minucie Ronaldo świetnie przyjął piłkę w polu karnym, dobrze dograł do Meirelesa, a ten z pierwszej piłki uderzył wysoko nad bramką. Trzy minuty później Meireles zagrał prostopadłą piłkę do Naniego, ten wyszedł na dogodną pozycję, ale piłka po jego uderzeniu odbiła się od nogi obrońcy i minimalnie minęła poprzeczkę.

Portugalczycy nie zamierzali czekać na dogrywkę. W 79 minucie Moutinho idealnie dośrodkował do Ronaldo. Piłkarz Realu idealnie uderzył piłkę głową, futbolówka skozłowała i wpadła pod poprzeczkę bramki Cecha.Trzy minuty po zdobyciu bramki Portugalia mogła podwyższyć prowadzenie. Pereirra przedarł się prawą stroną, jego strzał obronił jednak bramkarz drużyny rywali. Portugalczykom udało się utrzymać korzystny rezultat i awansować do półfinału.

Podopieczni Paulo Bento o finał zagrają ze zwycięzcą meczu Hiszpania - Francja.